Mgr. Martin Michálek

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích studijního oboru Matematika – Tělesná výchova. Toto studium bylo „pouze“ pro základní školu. Jelikož jsem v průběhu studia zjistil, že bych raději učil na škole střední, dodělal jsem studium pro SŠ na Pedagogické fakultě v Brně. Od té doby učím na Střední škole stavební v Třebíči.

Jako dítě mě rodiče dovedli na fotbal a společně s kamarády jsme vykopali dorosteneckou ligu. Přechod do dospělých mě činil problém, tak jsem vzhledem ke svým fyzickým možnostem začal hrát basketbal, kde jsem hrál 2. Ligu. Na vysoké škole jsem okusil ještě volejbal na krajské úrovni. Z uvedeného vyplývá, že míčové sporty, vlastně hry, jsou mým celoživotním posláním. Platí i to i dnes, kdy jsem po operaci zad a jsem dost limitován v ideálním pohybu.

Mé trenérské zkušenosti začali právě na vysoké škole, kdy jsem kromě táborů začal ještě asistovat u mládežnického basketbalu. Bylo to jak u mládeže v Třebíči, tak jako trenér HOOP Campů. S nastupujícími zdravotními problémy se moje hráčská kariéra uzavřela a začal jsem se věnovat dětem. Jako první mě oslovila Fotbalová škola Třebíč, kde působím dodnes.

Ze svých mnohaletých zkušeností mohu říct, že ve většině sportů se trenéři zaměřují hlavně na ten „svůj“ a není čas děti rozvíjet po všech stránkách. Ideální pro toto období je předškolní věk. Když mě oslovil Rosťa Helštýn s myšlenkou Všesportíku, řekl jsem si, že je to příležitost jak pomoci nejen dětem, ale také jejich rodičům.

Mgr. Martin Michálek